CLUB SPEC ROAD-RACE 5000 Serie T3

CLUB SPEC ROAD-RACE 5000 Serie T3

Popis

CLUB SPEC ROAD-RACE 5000 Serie T3 - nejvyšší řada brzdových kotoučů DBA určená pro sportovní užití

"T3 Slot - 48 precizně na CNC obrobených drážek" Tri-Symetrické křivky drážek tlumí vibrace. Univerzální design drážek eliminuje potřebu pravého a levého kotouče.
Kangaroo Paw - 144 výstupků ve tvaru diamantů a slz pro efektivní chlazení. Zvětšená povrchová plocha vede k většímu odvodu tepla. Minimalizuje fade (vadnutí) brzd a zvyšuje brzdný účinek. Prodlužuje životnost středového adapteru a rotoru. Snižuje mechanické poškození a související náklady.
XG150 High Carbon legovaná ocel. Zvyšuje tepelné vlastnosti a umožňuje rotoru zpracovat konstantní extrémní teploty.
Speciálně navržen tak, aby reagoval na TSP (tepelná stabilita ). Minimalizuje deformace a praskání a prodlužuje životnost rotoru.
Střed kotouč je opatřen ochranným nátěrem, což snižuje korozi a zlepšuje vzhled .

Výměnný střed je vyroben z lehkého 6061-T6 leteckého hliníkového materiálu. Brzdový kotouč lze měnit celý včetně středu a nebo v případě bezvadného středu měnit jen samotný kotouč. Náhradní šrouby a matky ke středům se dodávají zvlášť.

Vnějším obvodu kotouče je označen Thermo-Grafic tepelnou barvou pro monitoring tepelné zátěže brzdového kotouče.

Při překročení prahové hodnoty teplota nátěrové hmoty trvale změní barvu, což umožní poměrně přesné určení teplotního zatížení rotoru.

Při změně zabarvení zelené barvy byl kotouč vystaven teplotě vyšší než 458°C , při změně oranžové to bylo více jak 550°C a při změně zbarvení červené byla teplota kotouče vyšší než 630°C.